معایب خرید صندلی اداری دست دوم

معایب خرید صندلی اداری دست دوم

وقتی صحبت از خرید صندلی اداری می شود یکی از سوالاتی که در ذهن مشتریان نقش می بنند این است که چرا بجای صندلی اداری نو، صندلی دست دوم نخریم؟

ادارات و شرکت هایی که کارمندان زیادی دارند ممکن است برای خرید صندلی برای کارکنان خود به خرید صندلی دست دوم روی بیاورند زیرا که برایشان توجیه اقتصادی دارد این روش خرید ولی باید به نکاتی توجه کنند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. قطعا خرید صندلی اداری دست دوم در کنار مزایایی که دارد معایبی نیز خواهد داشت. در این مقاله به بررسی علت خرید صندلی اداری دست دوم و معایب آن خواهیم پرداخت و در انتها به تمام سوالات درباره خرید صندلی اداری دست دوم پاسخ خواهیم داد. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

فهرست محتوا

صندلی اداری دست دوم

به صورت کلی به کالایی که توسط یک یا چند شخص دیگر به صورت نو خریداری شده باشد و برای مدتی ( از یک روز تا چند سال) استفاده شده باشد کالای دست دوم می گویند.برخی از کالا ها یک سری ویژگی های عیان و مشخص دارند و اگر عیب یا ایرادی داشته باشند با نگاه قابل تشخیص است، این کالا ها معمولا برای خرید دست دوم قابل توجیه هستند مانند برخی از لوازم خانه مثل بوفه یا چوب لباسی یا میز، یا برخی لوازم که از قطعات یا تجهیزات ساده ای تشکیل شده است. یا کالاهایی که حالت قدیمی و نوستالژیک دارند و نوی آن ها در بازار پیدا نمی شود.

ولی برخی کالا هستند که با نگاه اولیه اگر دارای معایبی باشند قابل تشخیص نیستند بنابراین خرید دست دوم این گروه از کالا اگر کیفیت برایتان اهمیت داشته باشد شاید خیلی معقول نباشد. برای مثال کالاهایی مانند مبل و تخت و صندلی تا گوشی هوشمند و تلویزیون و خودرو و … این کالا هارا معمولا اکثر افراد به صورت نو خریداری می کنند تا خیالشان بابت کیفیت و سلامت محصول راحت باشد.

چرا افراد صندلی اداری دست دوم می خرند؟

دو گروه از افراد ممکن است به خرید صندلی اداری دست دوم روی بیاورند.

گروه اول افرادی هستند که برای خودشان قصد خرید صندلی دارند و بنا بر دلایلی که دارند نمیخواهند یا نمی توانند در آن زمان هزینه بیشتری را صرف خرید صندلی کنند. حالا ممکن است صندلی را برای مدت کوتاهی نیاز داشته باشند و میخواهند به قولی کار خود را راه بندازند برای همین به خرید صندلی دست دوم روی آورند تا برایشان توجیه اقتصادی داشته باشد.

گروه بعدی شرکت ها هستند که چون معمولا تعداد زیادی کارمند دارند و اگر بخواهند صندلی نو بخرند باید هزینه بیشتری را برای این کار اختصاص دهند، به مسئول خرید خود می گویند که برای کارمندان خود صندلی اداری دست دوم بخرند.علت خریدشان هم می تواند زمان کمشان برای تامین و مقرون به صرفه تر بودن خریدشان باشد.

ولی به صورت کلی خرید کالای دست دوم با هر مزایایی که داشته باشد که از مهم ترینشان قیمت است بازهم انتخاب هوشمندانه ای برای خرید صندلی اداری نیست. در ادامه معایب خرید صندلی اداری دست دوم را باهم بررسی می کنیم.

معایب خرید صندلی اداری دست دوم

با وجود مزایای ظاهری که در بالا دلیل خرید برخی از افراد می باشد، خرید صندلی اداری دست دوم معایبی هم دارند که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

نحوه استفاده نفر قبلی از صندلی

با خرید صندلی اداری دست دوم ظاهر صندلی را مشاهده می کنید و اگر در نظرتان بی عیب باشد آن را خریداری می میکنید. چیزی که شما هنگام خرید می بینید و توجه می کنید این است که صندلی اداری سالم باشد یا پارچه نباشد، و چیزی که در نظر شما پنهان است این می باشد که نفر قبلی از این صندلی چطوری استفاده کرده است،مکانیزم های آن در چه حد سالم است و آیا اینکه تعمیر شده است یا خیر.

در بسیاری از موارد ممکن است مکانیزم صندلی با توجه به استفاده نا صحیح فرد آسیب دیده باشد و با تعمیر خود را بی عیب نشان دهد و پس از مدت کوتاهی کاربر صندلی متوجه عیب و مشکل اساسی آن شود.

برای اینکه در خرید خیالتان راحت باشد و به قولی دلچرکین نباشید از خرید چه بهتر که صندلی اداری نو خریداری کنید و از ابتدا توسط خودتان استفاده شده باشد.

 


پیشنهاد نویسنده

برای خرید صندلی اداری نیلپر از این مقاله خواندن کنید.

اشکالات و عیوب مفخی

در صندلی اداری هر قطعه ای آسیب ببیند و خراب شود را می توان به هزینه کم و به طور غیر اصولی اصلاح کرد و در صندلی های دست دوم که اکثرا متفرقه می باشد متوجه اینکه آیا این صندلی تعمیر شده است یا اینکه بی عیب است نمی شوید، برای مثال ممکن است تخته زیر فوم صندلی شکسته باشد یا ترک خورده باشد و چون مشخص نیست پس از مدتی موجب فرورفتگی نشیمن صندلی می شود و سپس متوجه می شوید این صندلی خراب بوده است.

یا اینکه ممکن است روکش پارچه صندلی پاره شده باشد و روکش دیگری روی آن انداخته باشند. یا اینکه ممکن است فوم صندلی در اثر استفاده زیاد نشست کرده باشد و با چسب ریختن زیر روکش صندلی شما متوجه نشست کردن فوم نخواهید شد.

صندلی اداری یکی از کالاهایی است که با سلامتی شما در ارتباط است، بنابراین اگر در طول روز ساعات زیادی را از صندلی اداری استفاده می کنید با در خرید صندلی دقت کنید تا با استفاده مداوم از کالای غیر اصولی و غیر استاندارد دچار مشکلات و آسیب در ناحیه کمر،گردن و ستون فقرات نشوید.


عیب های صندلی اداری ۱


عیب های صندلی اداری۲


عیب های صندلی اداری۳


عیب های صندلی اداری۴


عیب های صندلی اداری۵


عیب های صندلی اداری۶

صندلی دست دوم گارانتی ندارد

می توان گفت یکی از مهم ترین معایب خرید صندلی اداری دست دوم این است که گارانتی و ضمانت ندارد و اگر در آینده به مشکلی برخورد کردین یا باید از ابتدا هزینه کنید و صندلی دیگه ای خریداری کنید یا باید صندلی را همانطور که هست استفاده کنید.

صندلی اداری نو دارای گارانتی و ضمانت اصالت محصول است که خاطر شما را آسوده می کند که اگر در آینده مشکلی برای صندلیتان پیش آمد شرکت یا برند پاسخگویی وجود دارد تا صندلیتان را به صورت اصولی رفع عیب کند.

یکی از بهترین برند های ایران که تولید کننده انواع صندلی است که نیلپر نام دارد، کالاهای خود را سه سال گارانتی قطعات و یک سال گارانتی جک می کند و هرکجای ایران که باشید و نیاز به خدمات پیدا کنید در کوتاه ترین زمان ممکن تکنسین های نیلپر برای خدمت دهی به شما فرا می رسند.

ناسازگاری با دکوراسیون شما

شما با خرید صندلی اداری دست دوم امکان و قابلیت انتخاب رنگ صندلی را ندارید و باید همان طرح و رنگی که در آگهی های فروش صندلی دست دوم مشاهده می کنید را خریداری نمایید. این امر ممکن است باعث این شود تا صندلی اداری شما با سایر المان هایی در شرکت یا هوم آفیس خود دارید هماهنگ نباشد.

اگر صاحب شرکت یا دفتر باشید قطعا نیاز دارید صندلی هایی که برای کارمندان خود خریداری می کنید طرح و رنگ یکسانی داشته باشد برای همین باید صندلی اداری نو خریداری کنید.

فروشگاه دکوریار به شما عزیزان این امکان را می دهد تا صندلی های برند نیلپر و سایر برند ها را رنگ دلخواهتان بدون اینکه تفاوت قیمت داشته باشد سفارش دهید تا صندلی اداریتان با دکوراسیون اداری یا هوم افیستان هماهنگ و سازگار باشد.

 


پیشنهاد نویسنده

برای تماشای کالیته رنگ برند نیلپر می توانید از این مقاله دیدن کنید.

تمیزی و بهداشت صندلی

ما ایرانی ذاتا انسان های به شدت تمیز و حساسی روی بهداشت هستیم و قالبا اگر ندانیم از صندلی که قصد داریم روی آن بنشینیم قبل چطور استفاده شده و وضعیت بهداشت آن چگونه بوده است خریداری نمیکنیم.

معمولا صندلی اداری های دست دوم گوشه ای در انبار بوده اند و روی آن ها کلی گرد و خاک و آلودگی جمع است به همین خاطر حتی اگر صندلی اداری دست دوم خریداری می کنید حتما روکش نشیمن صندلی را در آورده و شستشو کنید و سپس استفاده کنید.


صندلی اداری کثیف و آلوده ۱


صندلی اداری کثیف و آلوده۲

خرید صندلی اداری نو

با توجه به تمامی نکات و مواردی که در رابطه با صندلی اداری دست دوم گفتیم نتیجه گیری منطقی این است که خرید صندلی نو از همه نظر بهتر از صندلی اداری دست زیرا که شما یک مرتبه هزینه برای خرید صندلی اداری اختصاص می دهید و تا چندین سال با خیال راحت از آن استفاده می کنید و در آینده حتی اگر برای صندلیتون مشکلی بوجود بیاید می توانید از خدمات گارانتی استفاده نمایید.

همچنین فروشگاه دکوریار نماینده رسمی برند های تولید کننده صندلی اداری در ایران هست و با ارائه کمپین های فروش ویژه می توانید کالاهارا با تخفیف خریداری نمایید در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

همچنین اگر برای خرید صندلی اداری نیاز به راهنمایی دارید می توانید از مشاوره کارشناسان دکوریار بهره مند شوید تا صندلی مناسب با خود را انتخاب و خریداری نمایید.


سوالات متداول راجع به صندلی اداری دست دوم

قیمت صندلی اداری دست دوم چقدر است؟

قیمت صندلی اداری دست دوم با توجه به مدل و امکانات و آن و همچنین وضعیت سلامت کالا مشخص می شود.می توانید از سایت های آگهی مثل دیوار قیمت صندلی دست دوم را مشاهده کنید.

صندلی اداری دست دوم از کجا بخرم؟

اگر قصد خرید صندلی دست دوم دارید در ابتدا از آشنایان و اطرافیان خود پرسجو کنید و سپس اگر می توانید با کارشناسان دکوریار برای خرید صندلی اداری دست دوم از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.