راهنمای خرید میز تلویزیون

گاهی خرید میز تلویزیون مناسب با دکور خانه از خرید خود تلویزیون پیچیده تر است. امروزه میزهای موجود در بازار جزییات زیادی دارند و همین خرید را سخت تر می کند. از طرفی دیگر هم نباید فراموش کرد که خرید میز تلویزیون کار چندان بی اهمیتی نیست زیرا که دقیقا همان زمان هایی که در کنار دوستان و خانواده صرف تماشای تلویزیون می شود بخش مهمی از عمر و زندگی ما را تشکیل می دهد.

 

اهمیت میز تلوزیون در خانه

اصلی ترین وظیفه میز تلویزیون، نگه داشتن تلویزیون است اما وظایفش به همین جا ختم نمی شود. هدف نهایی این است که پکیج میز و تلویزیون به گونه ای باشد که بتوان به راحتی جلوی آن نشست و از تماشای فیلم در کنار دوستان و خانواده لذت برد. با خواندن این راهنمای خرید میز تلویزیون می توانید چند قدم به این هدف نزدیک تر شوید.

 

انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون

در اغلب خانه ها مناسب ترین مکان برای قرار دادن تلویزیون اتاق نشیمن است. این اتاق مکانی برای وقت گذرانی، تماشای سریال های مورد علاقه، تماشای اخبار و بازی های ویدیویی است. گرچه فاکتورهای زیادی مانند شکل ظاهری یا جنس  در انتخاب یک میز تلویزیون مناسب وجود دارد اما تنها فاکتوری که قبل از خرید حتما باید به آن دقت کرد سایز است.

از خرید میز تلویزیون به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر میز تلویزیون دلخواهتان را پیدا کردید و از نظر رنگ و طرح و حتی تناسب اندازه با محیط خانه یکی بود، در خرید آن کمی تعلل کنید تا از مناسب بودن سایز میز تلویزیون با خود تلویزیون هم مطمئن شوید.

خرید میز تلویزیون

اندازه میز تلویزیون نسبت به ابعاد تلویزیون

اندازه هایی که در لیست ابعاد تلویزیون در کاتالوگ نوشته شده است اندازه واقعی دستگاه نیست و به اندازه صفحه اشاره دارد، حال آنکه در مورد میز تلویزیون اینگونه نیست و ابعادی که به آن اشاره می شود طول میز است. تلویزیون های جدید به خاطر حالت قوسی شکل و مدل حاشیه شان ابعاد متفاوت و معمولا بیشتری از آنچه بر روی جعبه ذکر شده است دارند.

تلویزیون های جدید هم به گونه ای طراحی شده اند که ارتفاع تلویزیون ۵۶ درصد عرض آن است. عدم توجه به این نکته ممکن است منجر به خرید میزی کوچک تر از ابعاد مناسب تلویزیون شود و خریدار را به دردسر بیاندازد.

 

اندازه گیری صحیح تلویزیون

برای اندازه گیری عرض واقعی تلویزیون کافی است متر را از سمت چپ بر رو قسمت خارجی قاب تلویزیون بگذارید و تا انتهای سمت راست ببرید. عدد به دست آمده عرض واقعی تلویزیون شما است. قدم بعدی انتخاب ارتفاع مناسب برای قرار گیری تلویزیون است. محققین می گویند بهترین مدل برای تعییر ارتفاع این است که خط دید شما در وسط صفحه تلویزیون باشد.

رعایت این فاصله نه تنها تجربه تماشای تلویزیون را لذت بخش تر می کند بلکه در طولانی مدت آسیب کمتری به چشم های شما خواهد زد. برای اندازه گیری ارتفاع باید یک متر بردارید و سر آن را بر روی زمین قرار دهید بر روی مبل روبروی تلویزیون بنشینید و متر را تا خط فرضی چشم های خود بکشید. عدد به دست آمده باید تا قسمت وسطی و مرکزی تلویزیون شما بیاید.

 

فاصله  محل نشستن تا تلویزیون

فاصله محل نشستن تا تلویزیون نکته دیگری است که هنگام انتخاب میز تلویزیون و محل قرار گیری آن باید به آن توجه شود. فاصله مناسب از تلویزیون هم به اندازه صفحه آن بستگی دارد. فرمول کلی این است که فاصله نشستن باید دو برابر اندازه صفحه نمایش تلویزیون باشد.  برای مثال اگر تلویزیون خانه ۶۰ اینچی است فاصله مناسب برای نشستن جلوی آن ۱۲۰ اینچ یا ۳ متر است.

 

اندازه اتاق تلویزیون

اندازه اتاقی که تلویزیون شما در آن قرار دارد هم نقش بسیار مهمی در تعیین اندازه میز تلویزیون دارد. اگر خانه و در نتیجه اتاق شما کوچک است می توانید به میزهای مناسب گوشه دیوار گذاشتن و میزهای چرخ دار هم فکر کنید. هر دوی این گزینه ها در کنار زیبایی، جای کمتری نسبت به مدل های معمولی می گیرد. البته میزهای کوچک هم می تواند جزو گزینه ها باشد.

 

نصب تلویزیون بر روی دیوار

امروزه دیگر میزهای تلویزیون تنها وسیله ای برای نگه داشتن تلیویزیون نیستند و کاربردهای دیگری هم دارند. اگر به کاربردهای اضافی میز نیاز ندارید می توانید تلویزیون را به کمک پایه های مخصوص به دیوار نصب کنید. این پایه ها در دو مدل ثابت و چرخشی قابل تهیه هستند. با وجود نصب تلویزیون بر دیوار اگر میز تلویزیون هم تهیه شود، می تواند نقش نگه دارنده دستگاه های دیگر و حتی دی وی دی ها را برعهده گیرد.

خرید میز تلویزیون

وسایل روی میز را در نظر بگیرید

معمولا وسیله های که رو یا درون میز تلویزیون قرار می گیرند به خود تلویزیون محدود نمی شوند. دستگاه پخش دی وی دی و سی دی، کنسول های بازی، وسایل دکوری و هرچیز دیگری که قرار است روی میز قرار بگیرد باید هنگام خرید در نظر گرفته شود. حتی هنگام خرید بهتر است به دستگاه های جدیدی که ممکن است در آینده خریداری کنید هم در نظر بگیرید.

انعطاف پذیری میز تلوزیون

اکثر افراد در همان ابتدا جای میز تلویزیون را مشخص می کنند و آن را تغییر نمی دهند اما برخی هم به ایجاد تنوع علاقه دارند. برای این دسته افراد میزهایی با قابلیت تغییرابعاد و مدل و جابه جایی گزینه مناسبی است. این مدل میز ها هم برای خانه های کوچک انتخاب خوبی هستند. بعضی از میزها قابلیت جا به جایی و تغییر اندازه طبقات را دارند که می توان بر حسب نیاز مدل طبقه ها را تغییر داد.

 

تعداد کابل ها را در نظر بگیرید

اکثر میز ها برای عبور کابل جای مشخص دارند اما اگر اسپیکر یا دستگاه های اضافی داشته باشید احتمالا برای مرتب کردن کابل هایشان به دردسر خواهید افتاد. اگر تعداد دستگاه های مورد استفاده شما زیاد است دقت کنید تا حتما میزی خریداری کنید که محفظه مخصوص و جدا برای کابل ها داشته باشد.

خرید میز تلویزیون

پیشنهاد نویسنده: آیا تخت تاشو برای خانه مناسب است؟

برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

0 دیدگاه روشن راهنمای خرید میز تلویزیون

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.