۱۰ ایده جذاب برای چیدمان مبلمان


۱۰ ایده جذاب برای چیدمان مبلمان

 

چیدمان مبلمان و سایر لوزام یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون خانه می باشد. اگر در خانه خود احساس شلوغی و نا مرتبی می کنید و با مرتب کردن خانه نیز این احساس برطرف نمی شود، این را نشان می دهد که چیدمان مبلمان و سایر لوزام منزل شما اصولی و جذاب و خلاقانه نیست.

با ما تا انتهای این پست همراه باشید تا ایده های جذاب چیدمان مبلمان را باهم بررسی کنیم.

ایده ها و روش ها برای چیدمان مبلمان در اتاق ها بسیار متنوع و فراوان می باشد. بنابراین باید در مرحله اول نقشه و شکل و متراژ اتاق خود را در نظر بگیرید و بر این اساس ایده های چیدمان را بررسی کنید که کدام مدل چیدمان مبل مناسب اتاق و فضای شما می باشد.

نحوه چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

هنگام چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن باید اول از بزرگترین قطعه که ممکن است یک مبل سه نفره یا صندلی راحتی بزرگ باشد شروع کنید. سعی کنید این قطعه را به سمت برجسته ترین ویژگی اتاق که می تواند تلویزیون، تابلو عکس ، دیوار با طراحی نقش و نگار خاص، پنجره، بوفه و … باشد قرار دهید. حتما دقت که این قطعه را به طور مستقیم در روبه روی پنجره یا منابع نور اتاقتان قرار ندهید تا نور محیط را مسدود نکند.

پس از اینکه در چیدمان مبلمان قطعات بزرگ را جایگذاری کردین نوبت به سایز گزینه ها نظیر صندلی های کوچکتر، صندلی های عاشقانه، مبل های تکنفره و دو نفره می باشد که می توانید در مجاورت قطعه بزرگتر قرار دهید.

در چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن توجه داشته باشید که که هر صندلی یا مبل در دسترس حداقل یک میز عسلی،جلو مبلی باشد.


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 2


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 3


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 4


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 5


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 6


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 7


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 8


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 9


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 10


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 11


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن ۱


چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن 12

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن کوچک

یکی از رایج ترین اشتباهات در رابطه با چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن کوچک، قرار دادن قطعات و اقلام چسبیده به دیوار و در حاشیه اتاق می باشد.

برای چیدمان مبلمان در اتاق کوچک این بهترین راه نیست، زیرا این روش چیدمان مبلمان یک فضای نا مناسب در وسط ایجاد می کند و منجر به تنگ تر شدن فضای اتاق می شود.

در عوض برای اینکه بتوانید برای اتاق نشیمن کوچک چیدمان بهتری برای مبلمان خود داشته باشید سعی کنید که مبلمان را به سمت مرکز اتاق بکشید تا احساس باز تر و راحت تری ایجاد کنید.

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن انعطاف پذیر

در این روش چیدمان مبلمان باید به فضای خود قابلیت تغییر و انعطاف پذیری بدهید تا بتوانید متناسب با هر مناسب اقلام را از نظر موقیعت قرار گیری تغییر داده.

برای مثال می توانید یک گوشه خالی را با یک صندلی تکنفره پر کنید که در صورت نیاز بتوان آن را به سمت داخل یا اطراف کشید و از آن بهره گرفت. یا می توانید از یک چهار پایه استفاده کنید که هم میتواند به عنوان میز کناری برای نوشیدنی مورد استفاده قرار بگیرد و هم میتواند به عنوان صندلی برای کنار مبلمان از آن استفاده نمود.

نحوه چیدمان مبلمان روی فرش

در این روش چیدمان مبلمان با توجه به متراژ اتاقتان یک فرش انتخاب کنید که حاشیه آن با دیوار حدود ۲۰ الی ۳۰ سانتی متر باشد. به عنوان یک قاعده کلی، تمامی قطعات اصلی مبلمان باید در بالای فرش قرار بگیرند.اگر فرش به اندازه کافی بزرگ نیست تا تمام مبلمان خود را روی آن قرار دهید،مطمئن شوید که پایه های جلویی مبلمان شما روی فرش قرار گرفته است.

خرید صندلی اداری

صندلی اداری در انواع مدل های مختلف نظیر: صندلی اداری مدیریتی، صندلی اداری کارمندی، صندلی اداری کنفرانسی، صندلی اداری کارشناسی، صندلی اداری انتظار و سایر مدل های صندلی اداری را می توانید از فروشگاه دکوریار به عنوان نماینده رسمی برند های مطرح ایرانی خرید کنید.


نحوه چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن بزرگ

یکی از نکاتی که باعث می شود اتاق های نشیمن طولانی و بزرگ احساس دنج بودن و راحتی به افراد ندهد چیدمان غیر اصولی مبلمان در فضا می باشد. شما می توانید با چیدمان استراتژیک مبلمان این مشکل را برطرف کنید.

یکی از روش های چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن بزرگ، تقسیم کردن فضا به دو گروه می باشد و چیدمان مبلمان در دو قسمت که باهم از طریق یک مسیر راه دارند باعث ایجاد احساس راحتی می شود.

چیدمان مبلمان برای گفتگو

اگر اتاق نشیمن شما بیشتر برای افزایش تعامل و گفت و گو بین افراد می باشد باید چیدمان مبلمان خود را طوری انتخاب کنید تا این احساس ارتباط و تعامل را حفظ کرده و افزایش دهد. سعی کنید اقلام بزرگ تر مبلمان را روبه روی هم قرار دهید و اقلام کوچک تر را در کنار اقلام بزرگتر جایگذاری کنید.

می توانید برای افزایش احساس راحتی افراد بین اقلام بزرگ مبلمان که روی به روی هم قرار گرفته اند از میز جلو مبلی نیز استفاده کنید تا افراد بتوانید لیوان های نوشیدنی خود و وسایل همراه خود را روی میز بگذارند.

چیدمان مبلمان برای استراحت

در اتاق هایی که کاربری و فعالیت اصلی در آن ها تماشای تلویزیون و استراحت می باشد، باید از مدل های مبلمان های راحتی استفاده کنید و از جهت اینکه گفتگو کمتر هست و اکثرا برای میهمان استفاده نمی شود بنابراین نیازی نیست مبل ها روی به روی هم باشند و باید در چیدمان راحتی افراد را در نظر بگیرید و اگر تلویزیون برای این اتاق در نظر دارید، مبلمان را کنار یا پشت تلویزیون قرار ندهید.

مبلمان راحتی در این فضا ها به بزرگتر نشان دادن محیط کمک می کند و احساس راحتی را برای استراحت به افراد القا می کند.


چیدمان مبلمان برای استراحت1


چیدمان مبلمان برای استراحت2


چیدمان مبلمان برای استراحت3


چیدمان مبلمان برای استراحت4


چیدمان مبلمان برای استراحت5


چیدمان مبلمان برای استراحت6


چیدمان مبلمان برای استراحت7


چیدمان مبلمان برای استراحت8

چیدمان مبلمان متقارن در اتاق نشیمن

تقارن در چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن باعث ایجاد حس نظم می شود.برای دستیابی به حس جذاب تعادل و نظم سعی کنید مبل ها و صندلی های یکسان را در مقابل یکدیگر بچینید. اگر اقلام مبلمان شما دقیقا باهم مطابقیت ندارند نا امید نشوید زیرا که می توانید با چیدن قطعات با نسبت های یکسان در دو طرف اتاق به ظاهری متقارن برسید و حس مظم و تعادل را ایجاد کنید.

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن باز

برای چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن باز باید محیط را به مناطق مختلف از نظر فعالیت تقسیم کنید. به عنوان مثال یک طرف اتاق را برای صرف غذا و بازی های غیر رسمی در نظر می گیریم و از میز و صندلی در این قسمت استفاده می کنیم و یک طرف دیگر را برای داشتنن فضایی جهت گفتگو و پذیرایی از میهمانان که کمی جنبه رسمی تر دارد در نظر میگریم و از مبلمان های مدرن در این قسمت استفاده می کنیم.

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن در کنار پنجره

با یک جفت صندلی تکنفره راحتی و میز گلدان در بین این صندلی های می توانید محیط زیر پنجره خود را به فضایی آرامش بخش و جذاب برای خود تبدیل کنید.

همچنین می توانید از یک آباژور رومیزی استفاده کنید تا در شب بتوانید مطالعه کنید و از اوقات نشیمن خود لذت ببرید.

همچنین در قسمت روبه رو می توانید از یک مبل سه نفره و دو مبل تک نفره استفاده کنید در علاوه بر اینکه فضای آرامش بخشی دارید بتوانید فضایی برای گفتگو با اعضای خانواده، دوستان و مهمانان خود فراهم کنید.

خرید مبل از دکوریار

سخت است که بخواهیم خانه‌ای را به خصوص خانه‌های امروزی بدون داشتن یک دست مبل زیبا تصور کنیم. باید قبول کنیم که چینش خانه‌ها سال‌هاست دچار تغییرات اساسی شده و به جز در سبک‌های دکوراسیون بسیار خاص، استفاده از مبل در خانه ضروری‌ست، زمانی که وارد خانه می‌شویم چشم ما به سرعت به دنبال اولین مبل راحت می‌گردد تا روی آن بنشیند، بدون شک مبلمان به بخش بزرگ و اساسی دکوراسیون منازل ما در این روزها تبدیل شده‌اند و آن را تحت تاثیر خود قرار داده‌اند، به طوری که سایر اجزا و المان‌های دکوراسیون داخلی منازل طبق مبلمان آن خانه تهیه می‌شوند.

خرید مبل و وجود آن در خانه فقیر و ثروتمند ندارد، تنها نوع متریال و مدل مبل تغییر می‌کند اما در هر صورت مبل در هر خانه‌ای از واجبات است. با کوچک‌تر شدن خانه‌ها و ضرورت استفاده‌ی بهینه از فضا و همچنین بالا رفتن قیمت مبلمان، ضروری‌ست که خانواده‌ها با چشم باز و تحقیق کافی از فروشگاه‌های معتبری مانند دکوریار خرید خود را انجام دهند، هزینه برای مبل هزینه‌ی قابل توجهی‌ست، چه برای یک خانواده‌ی متوسط و چه خانواده‌ای در وضعیت مالی خوب، به همین دلیل باید نسبت به آن توجه داشت. همچنین مبل باید مورد پسند تمام اعضای خانواده باشد چرا که قرار است تمام اعضای خانواده را کنار هم جمع کند.

یکی از گزینه‌های بسیار محبوب و پرفروش دهه‌ی اخیر که انقلابی در فرهنگ مبلمان ایران محسوب می‌شوند مبلمان راحتی هستند، مبلمان راحتی دقیقا برای همان هدفی ساخته شده‌اند که مبل از ابتدا تولید شد، یعنی یک استراحت راحت در خانه‌ی گرم و نرمتان! زمان زیادی طول کشید تا خانواده‌های ایرانی از مبل‌های سلطنتی معروفشان دست بردارند اما امروزه بیشتر خانه‌ها در سبک مدرن بوده و مبل‌های راحتی تهیه می‌کنند. بعضی خانواده‌ها که منازل نسبتا بزرگ‌تری دارند نیز می‌توانند از هر دو مبلمان در خانه‌ی خود استفاده کنند.

پیشنهاد نویسنده: تزئین خانه با گل و گیاه

8 مدل جذاب برای مبلمان


جذاب ترین مدل های مبلمان 1


جذاب ترین مدل های مبلمان 2


جذاب ترین مدل های مبلمان 3


جذاب ترین مدل های مبلمان 4


جذاب ترین مدل های مبلمان 5


جذاب ترین مدل های مبلمان 6


جذاب ترین مدل های مبلمان 7


جذاب ترین مدل های مبلمان 8

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.