گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما

امروزه با تبدیل ‌شدن خانه‌های ویلایی به آپارتمان‌ها و کوچک‌شدن اندازه‌ی پنجره‌ها و فضای باز، علاقه‌مندان به نگهداری گل آپارتمانی با معضلاتی برای پرورش و نگهداری گیاهان رو‌به‌ رو هستند و حتی گاها نمی توانند از یک گل آپارتمانی هم مراقبت کنند. که یکی از این مشکلات فراهم کردن محیط مناسب برای رشد گیاه است از جمله این مشکلات می توان به مشکل کم‌نوری اشاره کرد.

علاوه بر مشکلاتی که برای فراهم کردن عوامل محیطی نگهداری گل و گیاه وجود دارد، مشکل دیگری نیز وجود دارد که آن نداشتن فرصت کافی برای رسیدگی به گیاهان است. در دنیای پرمشغله و صنعتی امروز کمتر کسی پیدا میشود که هر روز بتواند مقداری از زمان خود را به مراقبت و نگهداری گل و گیاه اختصاص بدهد.

برای همه ی علاقه مندان نگهداری از گل آپارتمانی این اتفاق افتاده است که با غافل شدن از گیاهشان، شاهد پژمردگی آن شده باشند. وجود این مشکلات باعث شده تا حتی کسانی که شیفته گل و گیاه هستند قید نگهداری این موجودات زیبا و دلنشین را بزنند.

گروهی از افراد هم هستند که تجربه کافی برای نگهداری از گل و گیاه ندارند و نمیتوانند نیاز های گیاه خود را تامین کنند و در آخر با نگهداری نادرست باعث نابودی گیاه خود می شوند.

از انواع گل آپارتمانی با دوام هستند که شما دوستداران گل و گیاه میتوانید باتوجه به شرایط تان از میان آنها انتخاب کنید و از حضور آنها در زندگتان لذت ببرید. گیاهان آپارتمانی مقاوم از جمله عناصر تزیینی و طبیعی مهمی هستند که ما ایرانی ها علاقه زیادی به حضور همیشگی آنها در منزل مان داریم. حتی آنهایی هم که از این موجودات دوست داشتنی و فرح بخش در دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده نمی کنند، به زیبایی و تاثیر گذاری زیاد آنها در جسم و روح انسان واقف هستند.

گل های آپارتمانی به فضای منزلتان سبزی و تازگی می‌بخشند و حتی برای تصفیه هوا هم بسیار مفید هستند. بدون شک حضور گیاه آپارتمانی در کنار شما می‌تواند محیط اطراف شما را به جایی دوست داشتنی‌تر و زیباتر تبدیل کند. همچنین می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک هدیه سبز برای مناسبت‌های مختلف استفاده کنید.

گل آپارتمانی سایه دوست مقاوم

اینکه هر روز خورشید خانه شما را روشن کند و وسعت نور آن کل خانه شما را در بر بگیرد بسیار زیبا و دوست داشتنی ست. مگر نوری بهتر از نور خورشید وجود دارد؟ نقاطی از خانه وجود دارند که نور کمتری به آن نقاط تابیده می‌شود و یا احتمالا منزل شما دارایب نور کمی برای نگهداری گیاهان خانگی باشد. از طرفی ما تصمیم داریم تا در آن قسمت از خانه یک گیاه قرار دهیم.

حال چاره چیست؟ کم بودن نور آفتاب یا همان نور طبیعی را میتوان با بعضی از لامپ های مناسب برای گلدان جبران کرد. ولی بیشتر گیاهان با نور طبیعی خورشید شرایط رشد برای آن ها فراهم میشود. در این مواقع باید از «گیاهان آپارتمانی سایه دوست یا مقاوم به نور کم» استفاده کنیم که نیاز به نور خورشید ندارند و میتوانید در اتاق ها و قسمت هایی از خانه که در معرض آفتاب قرار ندارند از آنها استفاده کنید.

گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما

تغییر فصل و نوسان دمایی علاوه بر اینکه زندگی ما انسان ها را دچار تحول می کند، بر زندگی گل آپارتمانی نیز که از موجودات زنده به شمار می روند تاثیر می گذارد. از آنجایی که دما یکی از فاکتورهای مهم در زندگی سالم گیاهی محسوب می شود، با سرد شدن و کاهش دما باید مراقب نیازهای گیاهی بود و تا حد ممکن از سرمازدگی گیاهان جلوگیری کرد. اما استفاده از گیاهان مقاوم به تغییرات دمایی همچنان توصیه می شود.

پیشنهاد نویسنده: کتابخانه خانگی کوچک

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن گل آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.