سبک دکوراسیون یونان باستان چیست؟

تاریخ قابل توجهی از یونان باستان و ثروت فرهنگی و هنرش در معماری بیان شده است، و هنوز هم میلیون‌ها نفر خواهان دارد. ویژگی‌های سبک یونانی به یک هدف برای کسب پیروی در بسیاری از افراد تبدیل شده است؛ از آنجا که ویژگی اصلی سبک یونان، عدم وجود عناصر لوکس، سادگی پایان ناپذیر، ظاهری تقریبا عملگرا و طبیعی است که افراد عملی و اقتصاددان این سبک را ستایش می‌کنند.

 

تاریخچه سبک دکوراسیون یونان باستان

تاریخچه هر فرهنگ به طور جدایی ناپذیر با مراحل توسعه دولت و اغلب همسایگان آن ارتباط دارد. اعتقاد بر این است که سبک یونانی در دوره viii-vi قبل از میلاد مسیح رخ داده است.

تاریخ توسعه قرون وسطی یونان دوره‌های مختلفی دارد. دوره‌های اولیه تاریخ توسعه سبک با یک جهت گیری اساطیری مشخص می‌شود که در آن محل اصلی به خدایان اساطیری باستانی که قدرت و شکوفایی امپراتوری یونان را نشان می‌داد، داده شد. در یک مرحله بسیار اولیه (viii-vi قرون قبل از مسیح)، شکل گیری اصول اساسی صورت گرفت و تغییر تدریجی در اصول و عناصر معرفی شده از مصر و آسیا که در دوره‌ای از قرن پنجم تا ۴۷۰ سال قبل از میلاد آغاز شد، مطابق با باور‌های مذهبی مردم یونان، روح داشت و فرم گرفت.

سبک طراحی و دکوراسیون داخلی یونانی

در دوره‌ای از قرن پنجم تا بیست و هشتاد و هشتاد و V. تا ۳۳۸ قبل مسیح تغییرات اساسی در سبک یونانی شکل گرفت. عناصر لوکس در مواد، فرم ها، دکوراسیون ظاهر شد. در دوره بعدی (قرن IV قبل از مسیح ۱۸۰ سال قبل قبل مسیح)، تاریخ سبک یونانی با نفوذ شرق درآمیخت.

سازه‌ها بیشتر با شکوه ظاهر شد. در دوره گذشته، بعد از اینکه یونان توسط امپراطوری روم قانون گذاری شد، سبک یونان با هنر رومی ادغام شد، اما همه اینها، ویژگی‌های اصلیش یعنی سادگی و کاربردی اش را حفظ کرده، در حالی که سبک رومی لوکس و باشکوه است.

 

مشخصات سبک دکوراسیون یونان باستان

 • سقف‌های بلند
 • ستون‌های گچ کاری شده
 • نقاشی‌های دیواری
 • طیف رنگی در سایه‌های طبیعی
 • عدم رنگ روشن
 • استفاده حداقلی از رنگ طلایی
 • اقلام دکوری مانند گلدان، آمفورها، مجسمه ها، فیگور‌ها
 • استفاده حداقلی از پارچه برای پنجره

 

سبک طراحی و دکوراسیون داخلی یونان باستان

گرانیت، کاشی و سرامیک یونان باستان، وسایل مرمری فرم‌های ساده، ساخته شده از چوب طبیعی، دست ساز، اثاثه یا لوازم داخلی چرم، بدون مخمل؛ جهت‌های عمودی روی تمام قطعات داخلی گچ کاری بر روی دیوار، تصویر زمینه حذف شده است.

قبل از اینکه متوجه رویای خود در مورد آپارتمان به سبک یونانی شوید، از پارچه‌های کم روی پنجره استفاده کنید، و مطمئن شوید که خانه شما برای دکوراسیون به این سبک مناسب است در غیر این صورت، بدون توجه به آنچه انجام می‌دهید، آپارتمان با ایده کلاسیک سبک یونانی مطابقت ندارد.

سقف به سبک یونان باستان

سقف‌ها باید بلند باشد، احساس آزادی می‌دهد، فضای اتاق باز می‌شود و چشم را به سمت بالا جذب می‌کنند برای تأکید بر بزرگی همه چیز در اتاق، سقف توسط ستون‌های برجسته با گچ کاری انجام می‌شود. گاهی اوقات الگو‌های رگه‌ای در سقف استفاده می‌شود و اغلب سقف با پایه‌های گچی هنری طراحی شده است.

در صورت امکان پنجره‌ای به شکل یک مربع در سقف نصب شده است و روشنایی اتاق را تا حد زیادی بهبود می‌بخشد. در قلب سقف معمولا لوستر عظیمی روی زنجیر‌های طلایی آویزان است و لامپ‌های کوچکی در اطراف سقف برای تشخیص سقف کاذب وجود دارد. سقف با گچ کاری تمام می‌شود و تونالیته رنگی آن باید با رنگ دیوار هماهنگ باشد، اما اغلب رنگ سقف و دیوار‌ها یکسان است، سبک سقف یونانی سطوح مختلف را حذف نمی‌کند.

 

دیوار‌های سبک یونان باستان

دیوار‌ها نیاز به یک رویکرد خاص دارند، چرا که همه چیز برای تزئین آن‌ها مناسب نیست فقط گچ بری بافتی را اعمال کنید، که سادگی اتاق را نشان می‌دهد.

گاهی اوقات، پانل‌های ساخته شده از چوب یا برخی از مواد دیگر (کاشی سرامیک، سنگ، و غیره) استفاده می‌شود. سبک یونانی اجازه می‌دهد تا طاقچه‌هایی در دیوار ساخته شود؛ اغلب این کار برای بزرگ کردن فضای اتاق انجام می‌شود. گاهی اوقات، صاحبان خانه‌هایی که تمایل به نصب ستون دارند، نمی‌توانند به دلیل فضای کوچک انجامش دهند؛ در این مورد، سبک یونانی به شما اجازه می‌دهد تا با نصب ستون‌های پلی یورتان این مشکل را حل کنید.

 

رنگ در سبک یونان باستان

در سبک یونانی فقط رنگ‌های طبیعی (لیمو زرد، سفید، سایه‌های مختلف آبی و سبز) استفاده می‌شود.

 

کف در سبک یونانی

سبک یونانی قوانین واضحی برای کف‌ها ندارند با این حال، فرش‌ها خوب نیستند. کف کلاسیک با سنگ مرمر، کاشی‌های موزاییک در قالب الگو‌هایی انجام می‌شوند، اما انواع دیگر پوششی را رد می‌کند. ترکیبی از پوشش‌های مختلف مجاز است، که به هیچ وجه زیبایی و اصالت طراحی کف را کاهش نمی‌دهد.

مبلمان سبک یونان باستان

مبلمان در سبک یونانی به طور خلاصه این خصوصیات را دارند:

 • صندلی ها، مبل‌هایی ساده، اما خالص و استوار.
 • چرمی، اما نه مخملی.
 • پای صندلی و میز‌های یونان باستان به سمت خارج با منحنی خم می‌شوند.

پیشنهاد نویسنده: ست کردن مبل چرم در خانه

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنید.

1 دیدگاه روشن سبک دکوراسیون یونان باستان چیست؟

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.