راهنمای جامع خرید صندلی اداری

اگر شما به دنبال خرید صندلی اداری هستید پس حتما یا روزانه ساعات بالایی را در فروشگاه ها،ادارات ، دفتر کار یا هوم آفیس پشت میز کار می گذرانید یا اینکه مسئول خرید شرکت و سازمان خصوصی یا دولتی هستید و به دنبال راهنمای برای خرید صندلی مناسب کارمندان هستید.در هر حال اگر به صندلی اداری نیاز دارید باید قبل از خرید نکاتی را در رابطه با این محصولات بدانید تا بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید.

 

چه کسانی به دنبال خرید صندلی اداری هستند؟

افرادی که به دنبال خرید صندلی ادرای هستند و به صندلی اداری نیاز دارند می توانند از دانش آموز مدرسه باشند تا مدیران ارشد و مدیرعاملان شرکت ها و سازمان های بزرگ، به طور کلی جامعه افراد نیازمند به صندلی اداری به علت اینکه این صندلی اداری یکی از مهم ترین و اصلی ترین نیاز های هر محیطی هست بسیار بزرگ می باشد.

ممکنه با نگاه اول به اسم صندلی اداری تصور کنید که از این دست محصولات فقط در ادارات و محیط های سازمانی استفاده می شود ولی لازم است بدانید با توجه به اینکه در ساخت صندلی اداری نکات برای حفظ و سلامت بدن کاربر رعایت می شود، باعث شده تا مخاطبان و کاربران صندلی اداری بسیار افزایش پیدا کرده و حتی برای نشستن در خانه نیز جای صندلی های ساده به خرید صندلی اداری روی بیاورند.

انواع صندلی اداری چیست؟

شاید بارها برای شما پیش آمده که  فکر کنید صندلی اداری فقط می تواند یک صندلی چرخدار باشد که در هر جایی پشت میز های تحریر یا میز های اداری میتوان پیدا کرد، اما واقعیت با چیزی که درباره صندلی ادرای فکر می کردید بسیار متفاوت است.صندلی اداری با توجه به میزان استفاده و شخصی که قرار است از آن بهره ببرد به انواع گوناگونی دسته بندی می شود که عبارتند از:

روکش صندلی اداری خود را از چه جنسی انتخاب کنیم؟

همواره یکی از سوالاتی که ذهن خریداران صندلی اداری را درگیر کرده این است که جنس روکش صندلی اداری خود را چگونه و بر اساس چه معیار هایی انتخاب کنند.

جنس روکش صندلی های اداری به طور کلی به دو دسته چرم و پارچه تقسیم بندی می شود که هر کدام از این روکش ها مزایا و معایبی دارند

روکش چرم یا پارچه در صندلی اداری؟

روکش های چرم در صندلی اداری یا چرم مصنوعی و یا چرم طبیعی می باشند که به درخواست مشتری برند تولید کننده صندلی را با آن روکش تولید می کند و تقدیم خریدار می کند.

نکته قابل توجه در روکش چرم این است که معمولا این جنس روکش برای کاربر راحتی بیشتری را نسبت به پارچه به ارمغان می آورد و کاربر با نشستن طولانی مدت روی صندلی اداری خود با روکش چرم کمتر احساس خستگی می کند،از آن طرف روکش چرم نسبت به پارچه ممکن است بیشتر باعث تعریق کاربر در استفاده های طولانی مدت بشود.

بنابراین باید در مرحله اول برای انتخاب چرم یا پارچه بودن جنس روکش صندلی اداری توجه داشت که میزان استفاده مدام از صندلی چقدر است و در مرحله بعد باید به این نکته توجه کنید که این صندلی را برای محیط اداری خارج از منزل میخواهید استفاده کنید یا دارید برای هوم آفیس خود یک صندلی اداری تهیه می کند.

از یک سو روکش های چرم طبیعی قطعا ماندگاری و کیفیت بسیار بیشتری نسبت به چرم مصنوعی دارند و با مرور زمان پوست پوست نمی شوند ولی چون قیمت تمام شده صندلی اداری با روکش چرم طبیعی بسیار گران می شود به همین خاطر معمولا افراد صندلی اداری خود را با روکش چرم مصنوعی سفارش می دهند.

در اکثر مدل های صندلی اداری پشتی صندلی از جنس پارچه یا چرم می باشد، با گذشت زمان و بررسی بیشتر برند های مطرح تولید کننده صندلی اداری متوجه شدند مدل هایی که کاربران آن ساعات بیشتری را از صندلی استفاده می کنند روی صندلی هایی که پشتی پارچه یا مش دارند تعریق بیشتری می کنند و این موضوع باعث شده که تمرکز کافی و راحتی کافی برای انجام کار خود نداشته باشند.

بنابراین با انجام این بررسی ها صندلی هایی تولید شد که پشتی آنان از جنس توری یا مش می باشد.

توری بودن پشتی صندلی اداری باعث می شود جریان هوا به صورت مدام وجود داشته باشد و کاربر در ساعات طولانی تعریق نداشته باشد.

بنابراین اگر قصد خرید صندلی اداری را دارید و با توجه به فعالیتتون ساعات زیادی را از آن استفاده می کنید پیشنهاد متخصیص دکوریار به شما صندلی های پشتی مش دار است.

جذاب ترین رنگ های صندلی اداری چیست؟

از رنگ بندی صندلی اداری به چند بخش اصلی تقسیم می شود که عبارتند از :

فریم،روکش نشمین، روکش پشتی، روکش پشت سری و پایه چرخان یا ثابت صندلی

برای اینکه بتوان رنگ بندی جذابی را برای صندلی اداری انتخاب کرد باید روابط رنگ ها با یکدیگر را بدانید یا به اصطلاع عامیانه تر بدانید کدام رنگ ها باهم بیشتر ست می شوند.برای ترکیب فریم سفید با روکش نشیمن و پشت سری طوسی و پشتی مش یکی از جذاب ترین رنگ ها به شمار می رود. یا ترکیب فریم مشکی با روکش نشیمن و پشت سری قرمز یکی از پر فروش ترین رنگ های صندلی اداری می باشد. بنابراین اگر قصد خرید صندلی اداری با رنگی جذاب را دارید حتما روابط رنگ با یکدیگر را مطالعه کنید.

آیا صندلی اداری باید ارگونومی باشد؟

ممکن است بار ها کلمه ارگونومی به گوشتان خورده باشد و راجع به آن از فروشنده های گوناگون شنیده باشید.ارگونومی باعث کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری، افزایش کیفیت و افزایش ایمنی در محیط کار یا هر محیط دیگری می شود.

کارشناس ارگونومی اقای کریس آدامز (chiris adams) می گوید ارگونومی در هر جایی وجود دارد و بحث اصلی راه اندازی و وجود داشتن ارگونومی خوب است.

بنابراین توجه داشته باشید اکثر صندلی اداری ها ارگونومی هستند ولی در برخی مدل ها اصول ارگونومی به صورت تخصصی تر و بهتر و بیشتر رعایت شده است که باعث ایجاد یک ارگونومی خوب در ان صندلی اداری شده است.

با توجه به این موارد می توان به سوال مطرح شده اینطور پاسخ داد که اگر از قصد خرید صندلی اداری دارید که ساعات بالایی از ان استفاده می کنید و البته به سلامت بدن خود اهمیت می دهید، باید به وجود ارگونومی خوب در صندلی اداری خود توجه کنید.

ویژگی های صندلی اداری ارگونومیک چیست؟

 • نشیمنگاه صندلی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشد
 • عمق نشیمنگاه صندلی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشد
 • شیب نشیمنگاه صندلی دارای قابلیت تنظیم ارتفاع باشد
 • قطعه ای برای تنظیم گودی کمر داشته باشد.(پشتیبان کمر)
 • پشتی صندلی قابل تنظیم باشد
 • صندلی دارای پایه های چرخان باشد
 • دسته های صندلی اداری قابل تنظیم باشد
 • صندلی اداری دارای پشت سری یا هدرست باشد

 نحوه صحیح نشستن روی صندلی اداری

یکی از عوامل بسیار موثر در خستگی افراد و بروز آسیب ها استخوانی در بدن رعایت نکردن اصول صحیح نشستن روی صندلی اداری می باشد.حتی اگر تمام فاکتور های مهم در خرید یک صندلی اداری ارگونومیک را هم رعایت کنید ولی اصول استفاده و نشستن را رعایت نکنید باز دچار آسیب خواهید شد.

اگر صندلی اداری ارگونومیک خریداری کرده اید این نکات را هم رعایت کنید تا بتوانید زمان سالم تر و پرده بازده تری را روی صندلی اداری خود سپری کنید.

 1. کف پاهای خود را روی زمین یا زیرپایی قرار دهید و سعی کنید آن هارو صاف نگه دارید.
 2. سعی کنید زانوی های خود را جلوتر از مچ پا قرار ندهید
 3. فاصله کمی را بین پشت زانو و صندلی خود قرار دهید
 4. باید ارتفاع و محل قرار گیری زانو از باسنتان همتراز یا پایین تر باشد
 5. ریلکس باشید و شانه های خود را شل و آزاد نگه دارید
 6. آرنج های خود را در کنار بدن نگه دارد و با بازهای خود را در حالت L نگه دارید
 7. سعی کنید تا جایی که میتوانید صاف بنشینید
 8. از نشستن های خیلی طولانی مدت اجتناب کنید و سعی کنید هر ۱۰ دقیقه یکبار از جای خود بلند شوید و استراحتی کوتاه کنید
 9. موقعیت بدن خود را در معیار های گفته شده به صورت مرتب تغییر دهید.

خرید انواع صندلی اداری از دکوریار

فروش محصولات دکوریار در دسته بندی های متعددی انجام میشود که این دسته بندی ها را در حوزه صندلی اداری میتوان به موارد : خرید صندلی مدیریت، خرید صندلی کارشناسی و معاونتی ، خرید صندلی کارمندی و اپراتوری ، خرید صندلی کنفرانس ، خرید صندلی انتظار ، خرید صندلی آموزشی ، خرید صندلی تکنفره ، خرید صندلی گیمینگ ، خرید بین بگ ، خرید پاف ، خرید صندلی آزمایشگاهی و تابوره اشاره کرد .

دکوریار به عنوان یک پلتفرم فروش و طراحی دکوراسیون در اغاز شروع فعالیت خود سعی کرده با محصولات برند ایرانی همکاری داشته باشد و بتواند برای لاین فروش و دیزاین پروژه های خود از محصولات با کیفیت ایرانی استفاده کند، برند های مبلمان و دکوراسیون اداری و برند های مبلمان و دکوراسیون خانگی تماما با مجموعه دکوریار همکاری مستقیم داشته به این شکل که شما هر برندی که روی پلتفرم دکوریار مشاهده میکنید.

نیلپر ، هلگر ، نومنزی ، نظری ، ملیک ، محک ، لیو ، گلدسیت ، فیلپا ، فاکس ایکس ری ، شیدکو ، سیلا ، ساجیران ، زیمر ، رایانه صنعت ، راشن ، رادسیستم ، راحتیران ، دنیته ، دنا ، دکوران ، داتیس ، چهل ، جی پلاس ،جوان ، جهانتاب، جلیس ،جاکوب ، پالاز ، بورنوی ، ایکس ویژن ، ایستا ، ایتال فوم ، انرژی ، اروند ، ارگو ، وین ورد ، ادوا گالری ، آفو، آرتمن ، آرتاژ ،  میباشند و با استفاده از خدمات دکوریار این محصولات به مشتری ها عرضه میگردد .

ما همواره در تلاش هستیم که کیفیت محصولات خود و خدماتمان را به روز تر کنیم و با توجه به بازاری که برای خود ساخته ایم بهترین خدمات رو برای مشتریان داشته باشیم تا متمایز باشیم .

همچنین می توانید برای تماشای ایده های جذاب نورپردازی و طراحی دکوراسیون داخلی و اداری مجموعه دکوریار از کانال آپارات دکوریار دیدن کنی

0 دیدگاه روشن راهنمای جامع خرید صندلی اداری

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.